Pobierz Cennik

cennik mini

O firmie Nel

Cewki do wykrywaczy metali - cewki Nel Tornado
Ukraińska firma Nel (Neoteric Electronics Labs) została założona w 2009 roku. Pomysł na stabilne i głębokie cewki do róznych modeli wykrywaczy powoli ewoluował. Poczatkowo, produkcja odbywała się w ograniczonym zakresie i tylko na lokalny rynek, by wkrótce zdominowac rynek w byłej WNP. Ostatnio firma zdecydowała się stworzyć nowa markę CORS aby wejść na nowe rynki.

Nel staje sie rozpoznawalna marką

Firma stale rosła, podstawowy model Nel Tornado był oferowany do coraz to nowych modeli wykrywaczy, jednocześnie trwały intensywne prace nad nowymi modelami cewek, dzięki temu na rynku pojawiły się takie modele jak Nel Sharp, Nel Sharpshooter, Nel Hunter, Nel Big, Nel Storm a ostatnio Nel Snake. Ponadto wprowadziła na rynek jako pierwsza serie cewek dla modeli Minelab X-Terra pracujących na 3 częstotliwościach 3 kHz,7,5 kHz oraz 18,75 kHz. W ciągu ostatnich trzech lat dzięki dynamicznemu rozwojowi Nel-Coils aspiruje do miana lidera wśród producentów cewek do wykrywaczy metali. Obecnie jest największym producentem cewek do rożnych modeli detektorów z byłej WNP.

Nel w Polsce

Oficjalnie od 2012 roku, firma Nel ma swojego autoryzowanego partnera na naszym rynku jest nią firma Coils z Gdańska. Cewki do wykrywaczy metali - dystrybutor cewek NEL oraz CORS